Fit Ball

Trening wzmacniający z wykorzystaniem dużych piłek. To idealna alternatywa dla wszystkich osób chcących połączyć aktywny tryb życia ze świetną zabawą. Zajęcia o średniej intensywności, wymagające ciągłego napięcia mięśni głębokich tułowia.

Pozycje siedzące na piłce pozwalają odciążyć stawy nóg, między innymi biodrowe i kolanowe, ale także i skokowe.

Jest to bardzo bezpieczna lekcja, także dla osób po rehabilitacji, które mają słaby aparat więzadłowo-stawowy.

Dodatkowo rozciąganie na piłce rozluźnia napięcia w obrębie mięśni pleców i je relaksuje.

Zajęcia Fit Ball rozluźniają ciało, poprawiają kondycję ruchową i koordynację. Balansowanie na piłce wzmacnia mięśnie szkieletowe, które odpowiadają za prawidłową postawę człowieka, równocześnie balans zwiększa stabilność ciała, doskonali równowagę i kształtuje postawę.

Fit Ball zalecany jest wszystkim, są to zajęcia ogólnorozwojowe, na których naprawdę można się zmęczyć.

Do zalet ćwiczeń z piłką należy duża ich skuteczność połączona z zabawą oraz brak ograniczeń wiekowych osób biorących udział w zajęciach.

Dodatkowo przy większości ćwiczeń angażują się mięśnie brzucha w celu utrzymania równowagi i odpowiedniej pozycji do ćwiczeń. Właśnie fakt oddziaływania na mięśnie brzucha skutkuje tym, że ćwiczenia z piłką dwukrotnie efektywniej oddziałują na mięśnie proste brzucha, oraz czterokrotnie skuteczniej na mięśnie skośne brzucha w porównaniu ze zwykłymi ćwiczeniami.

Zajęcia Fit Ball prowadzone w GYM FACTORY składają się z części choreograficznej (ok. 15 min. rozgrzewki) oraz wzmacniającej i ujędrniającej wszystkie grupy mięśniowe (z zastosowaniem piłek).

Ćwiczenia z piłką to jedno z najbardziej popularnych form zajęć fitness. Są niezwykle skuteczne, ponieważ piłka stanowi niestabilną podstawę, na której wykonujemy ćwiczenia, co zmusza uczestników zajęć do pracy większej liczby mięśni niż wtedy, gdyby ruch był wykonywany na stabilnym podparciu.

Ćwiczenia na zajęciach Fit Ball poprawiają postawę ciała i mogą zapobiegać problemom z kręgosłupem.

Piłkę możemy otoczyć własnym ciałem, pozwala nam to znacznie zwiększyć zakres ruchu niż w pozycji na podłodze, co wpływa na efektywność treningu. Szczególnie istotne jest to przy ćwiczeniach na brzuch i plecy.

Nasi instruktorzy polecają Fit Ball wszystkim, a w szczególności Tym, którzy czują dyskomfort związany z dolegliwościami kręgosłupa.

Bądź na bieżąco

Pracuj w Gym Factory

Pracuj w Gym

Nasi partnerzy

Darmowa wejściówka